Zajistěte si vše potřebné včas, po porodu už se nezastavíte

Pokud očekáváte narození vašeho prvního miminka, tak jste jistě velice napjatá a plná očekávání, co se bude dít, poté, co nastane ona velká chvíle a vaše miminko konečně přijde na svět. A pravda je taková, že když se vám narodí první děťátko, tak to vůbec není jednoduché. Ano, je to krásné, ale je toho tolik, co se čerstvá novopečená maminka musí naučit! Je to jako by se najednou z ničeho nic ocitla v novém světě, a přestože je možné se na příchod miminka připravit alespoň na různých předporodních kurzech, tak největší školou je následně život sám a je toho opravdu hodně, co je potřeba najednou zvládnout.

overal

A především je potřeba všechno zvládnout za pochodu, který nastane okamžitě po porodu, na nic není dostatek času, nemáte ani chvíli na to, abyste mohla vydechnout. Tím spíše, že si neodpočinete ani v noci. Zkrátka je potřeba se připravit především na to, že to bude nejen krásné, ale také náročné. Takže je na místě nachystat si včas a s předstihem vše, co je možné zařídit ještě před porodem. A rozhodně nenechávejte nic na poslední chvíli, protože nikdy nevíte, kdy vás vaše miminko překvapí – termíny stanovují doktoři, ale příroda si nenechá nic diktovat. Je tedy na místě nakoupit si dopředu vše, co se vám posléze bude hodit, abyste v náročném kolotoči ještě navíc nemusela dohánět to, co už mohlo být dávno o hotovo.

postýlka

A k položkám, které si na svém seznamu můžete včas odškrtnout patří i výbavička pro miminko
https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-soupravy-PORODNICE-c2_0_1.htm.Kojeneckou soupravu si s sebou jistě vezmete i do porodnice a využijete ji minimálně už při odjezdu domů. A budete ji potřebovat minimálně v pěti kusech od každého kousku oděvu, tedy patery dupačky, body, overaly, košilky, rukavičky, capáčky, čepičky a tak dále. Malé miminko je potřeba hodně často přebalovat a nezřídka se stane, že se některý z kousků oděvu umaže. Lepší je tedy být dobře připravena, abyste následně nemusela být nepříjemně překvapena.