Vybíráme kvalitní výrobky na ohřev vody

Není to tak dlouho, co se různě po polích a lukách stavěly solární panely. Mnozí si je pak instalovali na střechy svých domů a postupně tyto kolektory začaly pronikat i do našich zahrad. Vzhledem k naší zeměpisné poloze je u nás sluneční energie využitelná v letních měsících daleko více, než v zimních. Jejím prostřednictvím můžeme poměrně rychle a bezplatně ohřívat vodu. Sluneční paprsky jsou naprosto ideálním zdrojem, jelikož jsou zdarma a také ekologické. Díky tomu již není problém v rekreačních zařízeních, na zahradách, chatách a podobně, mít různé solární výrobky, které budou našich pomocníkem.
dům snů.jpg

1.       Solární ohřev pro bazén – plastové kolektory se připojují přes filtraci a je jedno, zdali bude písková nebo kartušová. Pro oběh vody se může použít oběhové čerpadlo. Dokonce lze spojit i několik panelů vedle sebe. Tím samozřejmě bude příjemně teplá voda i v chladnějších dnech, to prodlouží dobu vodních radovánek.

2.       Solární sprchy – na trhu existuje poměrně velké množství sprch na výběr. Vždy záleží na těle sprchy, což je vlastně zásobník vody, kde se ohřívá. Podle objemu a také vzhledu můžeme získat ideální venkovní sprchu pro celou rodinu.

3.       Solární plachta – jedná se o bublinkovou fólii, kterou se zakrývá například bazén. Bublinky musí mít kontakt s vodou, proto se fólie pokládá přímo na hladinu. Výhodou je, že dokáže udržet teplou vodu i přes noc, takže si za ranních hodin můžeme jít zaplavat do velmi příjemně teplé vodní lázně. Navíc dokáže zachytit na povrchu nečistotu, která by během nočních hodin mohla napadat do bazénu.

4.       Solární vak – pokud jezdíme pod stan, do přírody nebo i třeba pracujeme v podmínkách bez teplé vody, tak tato pomůcka je ideální. Vak se naplní vodou a zavěsí třeba na strom. O víc se postarají sluneční paprsky a my máme vystaráno s teplou vodou.

5.       Solární hadice – černá hadice, která si též přitáhne pro ohřev vody sluneční energii.
solární panely array.jpg

Existují další výrobky, které se častěji vyskytují v našich domovech, pro nás znamenají velkou úsporu a pomoc.