Víte, kam jít pro peníze?

Dostat se do potíží je snadné, s tím nemá problém nikdo z nás. Ovšem dostat se z nich ven, to už může být mnohem tvrdší oříšek, tím spíše, když jde o peníze.
Když jde o peníze, tak poznáte skutečné přátele. Lidé vám slíbí cokoli, ale peníze ne, ty vám nabídne opravdu málokdo. Proto není divu, že když se člověk dostane do nějakého finančního maléru a nutně potřebuje půjčku, tak aby své dobré známé pohledal.

mince

Půjčky mezi přáteli anebo v rodině jsou zpravidla ty nejvýhodnější. Jen málokdo po vás bude požadovat úroky a doba splatnosti bývá rovněž až nekonečně dlouhá. Ovšem nelze tvrdit, že by takové půjčky byly ty nejlepší, protože když je dlužník příliš benevolentní anebo věřitel příliš netrpělivý, tak na sebe hádky nedají dlouho čekat a rozvrácené vztahy jsou na světě. Pokud tedy ve svém okolí nemáte nikoho, od koho byste si mohli bez potíží půjčit, je lepší zamířit do banky.

Ovšem ani v bance jen tak někoho neuvítají s otevřenou náručí. Klasické bankovní domy si své klienty pečlivě vybírají, a když jim někdo připadá rizikový a mají podezření, že by měl potíže svůj dluh splácet, tak mu jednoduše nepůjčí ani korunu. Vsadit na špatného klienta je až příliš velké riziko, které s sebou přináší řadu komplikací, a polyká mnoho peněz navíc. Proto je lepší se takovým lidem vyhnout – a takové politiky se bankovní domy drží jako klíště.

formuláře

Zbývá tedy otázka, kam se obrátit, když to ani v rodině, ani v bance neklapne. Ještě je zde naštěstí jedna rozumná možnost, a tu uvítají všichni ti, které poznamenal záznam v registru anebo třeba nižší příjmy či dluhy. Nebankovní hypotéku si můžete sjednat i tak, a můžete zde očekávat velkou toleranci k drobným prohřeškům. Je vám tak k dispozici jak nebankovní hypotéka bez registru, tak i hypotéka bez dokládání příjmů. A přesně tyto finanční produkty vám dokáží vytrhnout trn z paty ve složité životní situaci.