Trendy v letní obuvi 2019

Nadcházející vlny horka volají po obuvi vzdušné, pohodlné a zároveň sexy a ženské. Jaké jsou trendy v obuvi na letošní léto?
Naprostou špičku v letním obouvání tvoří sandály. Ty by letos měly mít úzké pásky, jednotlivé kusy mohou být dozdobeny třásněmi, šňůrkami, střapci a také kamínky. Vybírat se mohou sandály na klínku, vysokém i nízkém podpatku nebo úplně bez. Stejně tak samotná šířka platformy může být buď ultra tenká nebo naopak velmi vysoká. Na výběr je v tomto ohledu z mnoho typů sandálů, např.:
modré boty
· Rovné sandály neboli bez podpatku s nízkou platformou jsou velmi pohodlné a zároveň šik. Kladou důraz na komfort, jsou různě zdobeny a vyrobeny z nejrůznějších materiálů. Velkým hitem letošního léta jsou tzv. gladiátorky, tedy boty s pásky nebo šněrováním sahajícími klidně až pod kolena. Patří mezi nejpohodlnější obuv vůbec, protože dodávají pocit jistoty a stability a kolem paty mají pevnou podložku. Jejich opakem pak jsou t-straps, tedy boty ve stylu klasických žabek, které mají navíc pásek kolem kotníku. Tento typ sandálů se hodí pro každodenní nošení, na procházky, rande či jiná běžná užití.
· Sandály na klínku se hodí spíše na elegantnější příležitosti, jako je například zahradní párty. Výhodou oproti podpatkům je to, že jsou stabilnější a také, že nezůstanou nikde zaklíněny a nezapichují se do měkčí země.
· Sandály na jehlovém podpatku se hodí k nóbl příležitostem jako náhrada za klasické lodičky, ve kterých by se v parných dnech noha hned zapotila. Lze vybírat mezi různě vysokými podpatky a mezi velkým množstvím obuvi.
kožené sandály
Velmi trendy budou i lodičky s otevřenou patou. Letos letí modely inspirované 40. léty, což znamená, že mají hranatou špičku. Jedná se o jeden z nejelegantnějších typů letních bot vůbec.
Z minulého roku se i do toho letošního dostaly nazouvací pantofle na podpatku, tzv. mules. In jsou modely v pastelových tónech s ostrou nebo lehce zaoblenou špičkou.
nohy v sandálech
Dalším hitem letošní sezony jsou geometrické podpatky a dlouhé špičky. Podpatky tak mohou zaujímat skutečně zajímavý tvar. Nevýhodou této obuvi je její nepraktičnost a to, že většina těchto modelů je velmi nepohodlná.