Topný přírodní kámen = ekologické vytápění domácnosti

Deska z přírodního kamene má mnoho výborných vlastností. Velmi dobře akumuluje a vydává teplo. Hodí se na vytápění jakéhokoliv prostoru. Topení z přírodního kamene se navíc vyznačuje nízkými provozními i pořizovacími náklady a je ekologické.

smarth home

Charakteristika:

Charakter toho způsobu vytápění ze založen na dlouhodobém tepelném vyřazování, podobně jak je tomu u kachlových kamen.

Protože se teplo rozkládá rovnoměrně je úspora elektrické energie až 20% proti ostatním teplovzdušným systémům a u přímotopů je úspora až 40%.

Velkou výhodou je maximální teplotní rozdíl mezi stropem a podlahou pouhé 3° C.

Další velmi podstatnou výhodou je částečná akumulace. Pokud termostat v místnosti vypne, kámen díky naakumulovanému teplu ještě topí, jde o další úsporu, kdy vlastně topíme zdarma, a tak lze například překlenout vypnutí nízkého tarifu.

Regulace:

V každé obytné místnosti, kterou vytápíme pomocí přírodního kamene, můžeme naprogramovat určitou konkrétní teplotu, pomocí digitálního termostatu a to jak během dne, tak během celého týdne. Jak velké potřebujete topné kameny, je závislé na velikosti vytápěné místnosti. Existují na to od výrobce tabulky nebo na základě rozměrů místnosti Vám každý prodejce tuto informaci poskytne.

Výhody:

Topení z přírodního kamene má pozitivní vliv na lidský organismus. Nevysušuje vzduch, nespaluje kyslík a v místnosti udržuje konstantní vlhkost.

Tento způsob vytápění je vhodný pro alergiky, astmatiky, starší osoby a novorozence. Velmi příznivě působí na dobrou psychiku.

Při topení nevzniká téměř žádná cirkulace vzduchu.

Topné kameny se vyrábí bez chemikálií a lepidel. Šamotová hmota, kterou jsou tmeleny kabely, je na přírodní bázi. Takže celý topný panel i způsob topení je ekologické.

chytré ovládání domova
Účinnost
:

Málokterý topný systém má téměř 100% účinnost. Kabely jsou zalisovány do kamene a tak nedochází téměř ke ztrátám. Kabel ihned po zahřátí teplo předává kameni a ten do místnosti.

Efektivita:

Topení z přírodního kamene je ekologické, bezhlučné a velmi snadno udržovatelné. Navíc je velmi zajímavé a v místnosti vytváří i estetický dojem. Odpadá jakákoliv technická údržba, seřizovací technik nebo pravidelné revize.