S kvalitní bazénovou chemií bude voda ve vašem bazénu dokonale čistá a jiskřivá

Jestliže chcete, aby voda ve vašem soukromém bazénu byla jiskřivá, a zkrátka dokonale čistá, tak musíte dodržovat několik základních pravidel, která vám pomůžou tohoto stavu docílit.
Všichni víme, že se říká, že prevence je základ. A to platí i při údržbě bazénové vody.

koupání

Tou základní prevencí je v tomto případě použití krycí bazénové plachty. Ta se postará o to, aby do vaší nádrže zbytečně nevnikaly nežádoucí nečistoty, především ty makroskopické jako jsou listy ze stromů, hmyz anebo prach. Zásadní proto je, zakrývat bazénovou nádrž vždy okamžitě po ukončení koupání a používat dokonale padnoucí bazénovou plachtu, abychom riziko znečištění minimalizovali.
Ovšem mnoho nečistot můžeme do bazénové vody donést také na svém vlastním těle. A jedná se i o zdánlivé hlouposti jako je náš pot anebo mastnota. Nicméně na naše tělo se dále chytá také různý prach a pyl a jiné nečistoty, které takto do bazénu zaneseme. Ideální proto je, abychom se vždy bezprostředně před vstupem do bazénové vody osprchovali anebo si minimálně umyli nohy.

Základem péče o bazénovou vodu je kvalitní filtrační jednotka. Filtrace prohání bazénovou vodu skrze filtrační médium, na kterém se zachytávají vodní nečistoty. Takovým spolehlivým filtračním médiem se může stát zeolit, písek do filtrace anebo třeba filtrační kuličky.

kruh

Nicméně existuje i takové znečištění, na které je i samotná filtrace krátká. Řeč je zejména o drobných mikroskopických organismech, jako jsou sinice a řasy, a také bakterie. Ty se ve vhodných podmínkách dokáží velice rychle množit, takže výjimkou nejsou ani případy, kdy se voda v bazénu zakalí doslova přes noc. Pokud takové nepříjemné situaci chcete předejít, tak se zaměřte na výběr kvalitní bazénové chemie, která je na tomto poli vaším ideálním spojencem. Na výběr máte hned z několika druhů spolehlivých přípravků, které si se všemi nežádoucími organismy rychle a spolehlivě poradí.