Rezerva neuškodí

Pokud máte ve zvyku přicházet doma na nějakou tu zastávku na poslední chvíli, je to vaše věc. Zřejmě víte své, a tudíž si lehce poradíte, pokud vám to kvůli nějakým těm minutám nebo dokonce sekundám ujede před nosem. Počkáte jednoduše na další spoj nebo půjdete pěšky, a pokud nebudete včas tam, kam jste měli dorazit, nějak už se z toho vylžete.

letištní hala

Ovšem na letištích byste si podobně počínat neměli. Zejména pokud někde v cizině přestupujete z jednoho letadla do jiného. Protože v takovém případě nelze vzdálenost, již je nutno překonat, měřit výlučně na metry. Tady se totiž může stát cokoliv, od opožděného přistání před přestupem přes problémy u bezpečnostních prohlídek třeba až po fronty u pasové kontroly. A ani jiné záludnosti nejsou nikdy zcela vyloučené.

Pokud tak přestupujete na nějakém cizím letišti ze stroje do stroje, měli byste si na to ponechat dostatek času. Vždy byste si měli položit otázku, zda máte dostatečný čas na přestup. Protože to sice vypadá jako otřepaná fráze, ale není tomu tak.
Pokud totiž máte zakoupené lety pod jednou rezervací, nezbude vám v případě promeškání spoje nic jiného, než čekat na nějaký další, v němž pro vás najdou náhradní místo, a to se může věru protáhnout a nadělat dost nepříjemností s tím, co všechno tím promeškáte. A máte-li koupené jednotlivé letenky pro po sobě jdoucí lety, nezbyde vám v případě zmeškání přípoje nic jiného, než si koupit za svoje peníze nové, což se rozhodně nevyplatí. Protože letenky kupované takto na poslední chvíli rozhodně nejsou levné.

cestovní ruch

A tak byste měli kupovat letenky tak, aby byl mezi jednotlivými lety dostatečný čas na přestup. Mnohá letiště sama prezentují, jaký je minimální čas, jenž je v tom kterém případě zapotřebí, ale osobně bych vám nedoporučoval řídit se raději ani tím. Protože když jsem měl hodinu na přestup v Paříži u ‚Fotbalisty Karla‘, tedy na letišti ‚Čárls de Gól‘, a pasovou kontrolu zablokovali nic nechápající Asiati a černoši, bylo to věru na doraz, a pokud vám bude někdo vyprávět, že se stihnete přemístit mezi terminály v Mnichově za pětačtyřicet minut, pokud vás podle fotografie nepozná automatická kontrola pasu, pošlete ho do… Do Mnichova, ať si to sám zkusí.

A pokud už přesto budete mít smůlu a navazující let nestihnete, zkuste se aspoň obrátit na tým ClaimCloud. Protože není vyloučeno, že chyba nebyla na vaší straně. A pak by z těch problémů možná mohlo kápnout aspoň nějaké to odškodné.