Protein může i chutnat

Protein je pro naše tělo velmi důležitý. Pokud ho do těla potřebujeme dostat ve větším množstvím mohou Vám pomoci proteinová jídla, která i dobře chutnají.

Protein patří mezi stavební prvky Vaší svalové hmoty. Proto je v těle velmi důležitý. Proto ho hlavně do sebe soukají sportovci. Těm pomáhá k regeneraci svalové hmoty, hubnutí a také vyživuje kůži. Proteiny mají vysoký termický efekt, díky kterému můžete nabírat na svalové hmotě, hubnout a také rýsovat svou postavu. Co je termický efekt? To znamená, že protein má ideální energií, která je ideální k trávení, vstřebání i zpracování potravy, kterou do těla dostanete. Protein má v těle i další důležitý úkol, a to transport kyslíku v krevním řečišti. A kde najdete protein? Protein se nachází v potravinách jako je maso včetně drůbeže, ryby, v mléčných výrobcích a také ve vejcích. Díky konzumaci těchto jídel si zvyšujete podíl v proteinu v těle.

svaly

Proteinové jídla jsou chutné

Proteinová jídla jsou v moderní době velmi oblíbené. Nejedí je jen sportovci, ale i ostatní, aby třeba zhubly anebo trochu nastartovat svůj metabolismus. Na internetu můžete i najít společnosti, které se zabývají donáškou proteinových jídel a formou krabiček Vám je po objednání v dohodnutých intervalech dovezou až domů anebo do práce. Pokud jste zdatní kuchaři můžete si i chutné proteinové jídla sami uvařit. Ať už třeba proteinové tvarohové lívance nebo můžete si zamlsat na proteinové zmrzlině z arašídového másla. A pokud jste milovník pizzy i na té si můžete pochutnat v protein verzi.

proteinové jídlo

Jak často a kdy jíst proteinová jídla

I proteinem se dá předávkovat. Poznáte to tak, že Vás začnou trápit nepříjemné trávicí problémy v podobě vyšší plynatosti, pocitu nafouknutého břicha, místo úbytku váhy ručička váhy leze nahoru a taky při předávkování proteinem Vám začne smrdět z pusy. Proto je potřeba příjem hlídat. Je jasné, že vrcholový sportovec bude mít jiný příjme proteinu než obyčejný člověk. A jaká je teda vhodná míra proteinu? Mělo by to být 10-35 % z celkového denního příjmu.