Poperte se s jarní únavou

Příchod jara – čili změna ročního období, změna času a nastavení se opět na jiný režim, mírné oteplení vzduchu a příchod sluníčka do našich oken, sebou přináší i velkou změnu pro náš organismus a boj s únavou. Pokud se i vy trápíte kvůli vyčerpání a nedostatku sil a chuti vůbec se k něčemu přijmout, zkuste svému tělu a mysli pomoct nastavit se opět na změnu, která vede k lepšímu.

1                   Otevřete doma okna

Čerstvý vzduch je základ pro potřebu se oklepat a pořádně se nadechnout. Celou zimu jste se „pelešili“ pod dekou pěkně v teploučku a užívali si to, že jste v pohodlí a odpočíváte. Teď je načase doma otevřít okna, vyvětrat a vpustit do domu trochu jarního vánku. Ten vám opravdu jen prospěje!
ovocné koktejly

2                   Doplňte do těla živiny

Jaro je nádherné období a je opravdu důležité ho prožít a ne jen tak propásnout někde v posteli s nedostatkem životního tempa. Dopřejte vašemu tělu živiny, ze kterých bude celý den čerpat a sbírat energii. Udělejte si smoothie se zeleniny a ovoce, doplňte váš jídelníček ojarní zeleninu a aminokyseliny, po kterých váš den bude mnohem produktivnější.
–       hrášek
–       jarní cibulka
–       mladý špenát
–       telecí a králičí maso
–       silný vývar, který vás zvedne z postele
To vše, dopřejte vašemu tělu a nalaďte se na změnu, která bude pro něho přínosná.
žena na lavičce

3                   Rozprouděte své tělo

Po zimě, je načase rozproudit krev ve vašich žílách a zbavit se zásoby tuku ze zimy, který nevypadá vůbec hezky. Sezónu sportování nastartujte procházkou, běháním, jógou nebosportem, který vám byl odjakživa blízký. Ztracenou energii vám dodá i plavání, které dokonale potlačí vaši únavu. Je změna ročního období a změna režimu, takže se sportu rozhodně nevyhýbejte a buďte k němu otevřeni.
běžecká dráha a boty

4                   Ukliďte váš balkón nebo zahradu

Může se to s nepřekonatelnou únavou zdát docela sporné, ovšem opak je pravdou. Celou zimu jste strávili doma a na uklízení domácnosti jste měli dost času. Teď je načase trávit co nejvíce času pobytem na čerstvém vzduchu a zprovoznit prostory, které dlouho nebyli navštěvované. Nejde o to, abyste dřeli jako otroci, ale o to, abyste si udělali radost a opět příjemné a útulné posezení na čerstvém jarním vzduchu.