Peněz je prostě málo

Mezi lidmi prý obíhá spousta peněz. Aspoň o tom vypovídají oficiální údaje a potvrzovala to třeba i sama předminulá vláda, když ještě v posledním záchvatu snahy koupit si voliče nechala natisknout a pustila do oběhu ‚v zájmu zdravé inflace‘ značné množství ničím nekrytých bankovek.

Peněz tedy bude na našem trhu určitě dost. A nejen těch v hotovosti, ale pochopitelně i těch fyzicky neexistujících, oněch čísel na našich účtech, která se převádějí bezhotovostně. Je jich spousta. Ale to rozhodně neznamená, že by měl každý z nás tolik peněz, kolik jich potřebuje mít. Jsou tu jak ti, kdo mají dost, tak i ti, kteří jich mají habaděj, a samozřejmě je tu i jejich pravý opak, tedy ti, kdo mají málo nebo třeba také nic.

cizí mince

Peníze tedy nemá každý. Ale každý je logicky potřebuje. Aby mohl platit a získávat tak to, co je mu k životu třeba. A protože je tomu, kdo je postrádá, jen tak někdo nedá, existují půjčky. A ty pomáhají zvládnout finanční situaci těm, kteří ji někdy vlastními silami nezvládnou.

Jenže peníze se nejen půjčují, ale po půjčení se musí i splácet. A tak není divu, že ten, kdo půjčuje, obvykle trvá na žádoucím prověření toho, kdo má být podpořen. Aby byla jistota, že se takové finanční prostředky neztratí.

peněženka a mince

Jenže ne každý ze zájemců o půjčku vydělává dost na to, aby nezpochybnitelně přesvědčil o své schopnosti splácet. A ani záznamy v registrech dlužníků nejednou neprokazují žadatelům o půjčku dobrou službu. A tak je určitě dobře, že existuje hypotéka po insolvenci https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-po-insolvenci/. Tu si totiž může vzít u nebankovní společnosti pomalu kdokoliv. Kdo za ni dá do zástavy nemovitost a má z čeho splácet, uspěje. A pak už má zase to štěstí, že patří k lidem, kteří mají peníze. Něco, bez čeho už dnes lidé nemohou normálně žít. Protože co si dnes člověk nekoupí, to zkrátka nemá.