Obřízka – ano nebo ne?

V dnešní společnosti se celkově o obřízce moc nemluví. Pouze 30% mužů ji má. Je přínosem nebo zbytečností? Co se týká názoru lékařů, určitě obřízce říkají Ano. V naší republice ale právě obřízku moc mužů nepodstupuje, pokud nemají nějaké zdravotní problémy a musí být provedena.
dokreslené ruce

Pokud by někdo nevěděl, co to vlastně je, pak se jedná o zákrok, kdy je muži chirurgickým odstraněná předkožka.

V zemích Evropy či Severní Americe je brána za vzácnou.

Obřízka se provádí na urologii či chirurgii.

Samotný zákrok trvá okolo 30 minut. Stehy vám nejčastěji samy od sebe do 14 dní vypadnou.


Mohou se samozřejmě jako u všeho objevit i komplikace. Patří mezi ně krvácení, prořezání stehů nebo krvácení rány. Buďte ale klidní, jelikož komplikace vznikají pouze při nedodržování režimu.

První sex po obřízce není moc příjemný, ale díky ní, muži vydrží déle a snižuje se výskyt předčasné ejakulace. Další výhodou je estetika a hygiena. Až 97% obřezaných mužů tvrdí,


že je sex kvalitnější než dříve a jsou velmi spokojeni. Dokonce se prý zvýšila jejich výkonnost v posteli. Při masturbaci jde předkožka tíže a dostavují se jiné pocity, než před jejím odstraněním.

Existují ale také samozřejmě i výjimky, které tento zákrok podstoupily a s výsledkem nejsou spokojení. Často se u takovýchto případů vyskytují deprese. Není ale čeho se bát, jelikož předkožka se dá obnovit. Způsoby jsou dva. Buď chirurgicky, nebo nechirurgicky. Je to sice běh na dlouhou trať, ale když to jinak nejde…
rozepnutá košile

Díky obřízce se snižuje riziko přenosu chorob, infekcí močových cest, klesá výskyt rizik zánětů, rakoviny apod. Mezi jednu z největších výhod patří snížení výskytu rakoviny prostaty.


Samozřejmě existují také ženské obřízky. Nejsou tak časté jako ty mužské, ale také se hojně vyskytují. Na rozdíl od té mužské nemá životní opodstatnění a způsobuje nenávratné poškození. Naštěstí v Evropě se s tímto nesetkáte.