Nohy v teple

Kdo má doma podlahové topení, zřejmě nezažívá nepříjemné pocity studených nohou zejména v zimě. Jaká je však vhodná podlahová krytina pro vytápění prostřednictvím podlahového topení, aby teplo co nejlépe proudilo a zahřívalo tak daný prostor.
Nabídka podlahových krytin je v dnešní době bezesporu široká, a téměř vše se dá s podlahovým topením kombinovat. Problémem však může být špatná tepelná vodivost materiálu nebo izolace mezi krytinou a podlahou. Určitě se oplatí uvažovat logicky a volit takové krytiny, které nám zajistí dobrou tepelnou pohodu.
hlavní ložnice
Dlažba, keramické podlahy a kámen jsou bezesporu nejvhodnější krytiny pro podlahové topení, jelikož nejlépe vedou teplo. Dlažba se dnes vyrábí v různých dekorech, formátech, není problém použít ji v kterémkoliv interiéru. Ne každý však chce mít v celém domě pouze dlažbu, která naopak v letních měsících, když je topení vypnuté, docela studí.
Plastové podlahy, PVC, marmoleum, vinylmají po dlažbě nejlepší tepelné vlastnosti. Vybrat se dá jak z klasického linolea, které se opět vrací do módy, tak z moderních a zejména přírodních marmoleových, nebo odolných vinylových podlah. Podmínkou je, aby byly tyto krytiny k podlaze přilepeny. Jejich výhodou je jak dobrá tepelná vlastnost, tak také široký výběr dekorů a hlavně příjemná pocitová teplota i mimo topnou sezonu.
Laminátové podlahy jsou v našich podmínkách velmi oblíbeným typem podlah. I tyto jsou vhodné pro podlahové topení, u plovoucích podlah je však nutné položit pod samotnou krytinu izolační folii a tato může vodivost tepla snížit.
Dřevěné podlahy se těší stále větší oblibě v českých interiérech, kam přinášejí přírodní ráz. I dřevo je pro podlahové vytápění vhodné, ovšem doporučuje se v co nejmenší tloušťce.
plovoucí podlaha
Koberce a korek jsouzřejmě poslední dva typy používaných krytin v interiérech, oba také za určitých podmínek použitelné. U koberce se taktéž doporučuje jeho celoplošné přilepení k podlaze a co nejtenčí tloušťka. Také se nedoporučuje volit koberec podlepený filcem, který izoluje. U korku je již jeho materiál svým způsobem izolací, ale při šířce, která se pro podlahové krytiny používá, se nemusí zákazník obávat.