Nohy jako ze škatulky

Nohy se zaslouží pozornost jako kterákoli část našeho těla. Den, co den nás nosí a my bychom se jim měli čas od času odvděčit péčí. Můžeme si napustit do lavoru horkou vodu a přidat několik lžic koupelové soli. Na výběr máme od mořské soli po soli s přídavkem esenciálních olejů a můžeme nechat nohy dvacet minut relaxovat. Po této době přizveme na pomoc pemzu, kterou důkladně ale opatrně odstraníme zrohovatělou kůži a na závěr své nohy můžeme ošetřit výživným krémem.
nohy v posteli
Jde to i jinak, a to tím že navštívíme pedikérku která vše tohle a mnohem víc udělá za nás
noha s žabkou

Pedikérka odborně ošetří nohy a doporučí nám vhodné přípravky k péči o ně. Pomyslnou sladkou třešničkou na dortu je fakt že součást ošetření nohou je masáž chodidel, která je velice příjemná a pomůže nám báječně se uvolnit po hektickém dnu. Mnoho lidí se za svá chodidla stydí a mají strach vyhledat tuto službu. Obavy však nejsou na místě i když jsou stavy, kdy návštěva pedikérky není vhodná například to, když máme bradavice. V případě plísní sice není doporučováno vyhledat pedikérku ale nejprve svůj problém vyřešit pomocí mastí nebo návštěvy kožního lékaře. Pravdou je, že mnoho lidí nemá ani tušení že nějakou plísní nohou trpí, a právě pedikérka může na tento problém upozornit a předejít tak následnému obtížnému problému se svěděním prstů, tedy příznakem, který toto onemocnění provází.
Návštěva pedikérky je do jisté míry prevence
Tak jak jsme zvyklý navštěvovat praktického nebo zubního lékaře za účelem preventivní prohlídky, tak bychom si měli zvyknout absolvovat alespoň jednou za čas návštěvu pedikérky. Pedikérka včas upozorní na možné problémy a pomůže najít řešení. V důsledku nošení nesprávné obuvi může dojít například k deformování nožní klenby a pokud jsme na to včas upozorněni můžeme mnohé napravit a navštívit tak včas ortopedickou ordinaci kde nás našeho počínajícího problému pomůžou zbavit a předepsat nám třeba speciální ortopedické vložky.