Nezapomeňte si cestu pojistit

Dovolené v zahraničních zemích odolá málokdo, i když v Čechách je taky krásně, ale přeci jen, představa slunce, moře a větru ve vlasech je přece jen lákavější. Pokud nechcete jen tak bezděčně ležet u bazénu nebo polehávat na pláži a chytat bronz, nabízí se vám možnost různých adrenalinových sportů a atrakcí. Abyste si to všechno užili a ochránili se před vším, co může nastat, nezapomeňte před samotným odjezdem uzavřít cestovní pojištění.
surfař na vlně.jpg

Statistiky uvádí, že v roce 2017 obyvatelé České republiky navštívili zahraničí v neuvěřitelném počtu skoro pěti milionů, v letošním roce by se to příliš lišit nemělo. Strávení volných dnů aktivním odpočinkem se netýká jen mladších ročníků, ale vyhledávají ho i lidé středního věku. Hlavními lákadly jsou samozřejmě památky, řecká, italská či španělská kuchyně, ale také možnost vyzkoušet různé druhy sportů. Obzvláště pro tyto případy je dobré mít uzavřené pojištění, které by pokrylo případné náklady na lékaře a samotné ošetření, které by nebyly zrovna zanedbatelné a dovolená by se tak mohla nečekaně prodražit i o několik stovek tisíc korun. I zdravého člověka může postihnout nějaký problém, proto je třeba vše pečlivě zvážit i s ohledem na to, čemu se ve dnech volna chcete věnovat. Nezabývat se vůbec úvahami o uzavření pojistné smlouvy je risk, ono těch pár stovek za to opravdu nestojí a když už na dovolenou vynaložíte několik tisíc, tak je to opravdu jen kapka v moři.
plachetnice na vodě.jpg

Pokud máte obavy z toho, že strávíte celé odpoledne někde na pobočce v pojišťovně, tak tomu opravdu být nemusí, cestovní pojištění se dá bez problémů sjednat on-line prostřednictvím internetu a všechny potřebné doklady pak získáte v elektronické podobě, stejně tak lze provést i úhradu. Vybírejte hlavně podle toho, jaké plány máte a jaká rizika jsou s nimi spojena, na výběr máte z nespočtu různých tarifů a připojistit se lze i na sporty, které chcete vyzkoušet.