Může nám být půjčka oproti nemovitosti ihned schválena?

Mnoho lidí se i díky současné pandemii ocitlo v nelehké finanční situaci. A jedním ze způsobů, jak se ji mnozí rozhodnou řešit, je vzít si půjčku. To platí zvláště nyní před Vánoci, kdy lidé chtějí mít i peníze na dárky pro své milované.

Problém je, že k tomu, aby nám byly půjčeny peníze, potřebujeme mít určitý příjem. A pokud není ten náš dostatečně vysoký, na běžný typ půjčky nedosáhneme. Naštěstí existují i jiné, které nám jsou podstatě dostupnější. Například u jednoho z nich můžeme dát v zástavu svou nemovitost.

Podpis smlouvy o půjčce

To samozřejmě není rozhodnutí, které bychom měli brát na lehkou váhu. Pokud totiž nebudeme schopni splácet, můžeme snadno přijít o střechu nad hlavou. A to rozhodně není nic, o co by kdokoliv z nás stál, zvláště teď v zimě.

Pokud však přesto budeme přesvědčeni, že je to nejlepší možný způsob, jak nějaké peníze získat, musíme se také ptát, jak dlouho bude trvat, než budeme mít onu částku na účtu či v hotovosti. Mnozí si přejí, aby byla tato půjčka oproti nemovitosti ihned https://lightfinance.cz/uver-se-zastavou-nemovitosti/ schválena, avšak tak jednoduché to není.

V první řadě si musí ona společnost, která peníze poskytne, ověřit, zda je onen dům či pozemek skutečně ve vašem vlastnictví, a zda skutečně má uvedenou hodnotu. Vzhledem ke stále stoupajícím cenám nemovitostí však to poslední není až takový problém. Tento proces však nějakou dobu trvá, a dokud nebude vše hotovo, nemůže vám nikdo říci, zda bude ona půjčka schválena.

zastavení nemovitosti

Samozřejmě to vše můžete uspíšit tím, že sebou přinesete relevantní doklady, například doklad o vlastnictví či znalecký posudek z nedávné doby, který potvrzuje hodnotu oné nemovitosti. Pak je celý proces o poznání rychlejší, neboť pracovníci nemusí hledat v katastru nemovitostí, zda vám skutečně patří.

Ovšem i když tyto podmínky splňujete, je vždy dobré se zamyslet, zda je půjčka skutečně tou nejlepší cestou, jak současnou finanční situaci vyřešit. Až příliš často ji totiž v konečném důsledku spíše zhorší, a tomu je rozhodně lepší se vyhnout.