Matcha tea a jeho vliv na zdraví

Matcha tea je japonský zelený čaj, který je rozemletý na jemný prášek. Výrobní proces čaje je obestřen tajemstvím. Pouze vyhlášení japonští farmáři znají know how. Nicméně je známo, že dochází k zastínění plantáží, a to zhruba dvacet dní před sklizní. Tím je tak rostlině zamezeno až o 90% méně přístupu slunečního světla, což vede k vyšší tvorbě chlorofylu. A právě tato látka má velmi prospěšný účinek na lidské zdraví. Matcha tea obsahuje nejen vitamíny A, C a E, ale rovněž vlákninu, proteiny, aminokyseliny.  

lattte
 
Zelený prášek Matcha a zdraví:
 

  1. Velmi silný antioxidant – tento fakt je vědecky podložen, prokazatelnost antioxidantů u Matcha tea je až o 25% vyšší než u jiných zdrojů. Vlivem značného podílu antioxidantů je tak účinný jako prevence proti rakovině, proti srdečním chorobám. Rovněž se stává prospěšný nemalou měrou vůči cévnímu onemocnění, které narůstá na intenzitě díky špatnému a hektickému stylu života, chybějící fyzické aktivitě i nevyvážené stravě.

 

  1. Cholesterol –  je známo, že se v organismu nachází dobrý a špatný cholesterol. Cílem snahy by mělo dojít k zamezení vyšší hladiny špatného cholesterolu, který se podílí na mnoha zdravotních problémech. Pravidelnou konzumací čaje Matcha je tak pozitivně ovlivněn výskyt špatného cholesterolu.

 

  1. Snížení hladiny cukru v krvi – hrozící faktor v podobě zvýšené hladiny cukru v krvi při dlouhodobějším trvání může způsobit vznik cukrovky. Je prokázáno, že pravidelnou konzumací japonského čaje Matcha je snížena hladina cukru v krvi.

 

  1. Vliv na psychiku aneb čaj pro dobrou náladu – při potýkáním se s výkyvy nálad je lahodný čaj Matcha osvědčeným a účinným pomocníkem, je to způsobeno zejména díky obsahu látky L-Theanin, která je ukryta v tomto zeleném čaji. Látka L-Theanin má pozitivní vliv na stimulaci kolísání nálad.

 

  1. Koncentrace a zdroj energie –  v případě únavy či vyčerpatelnosti je osvědčeným nápojem, navrátí vitalitu, ale rovněž lepší soustředěnost. Je tak oblíben nejen u studujících či značně vytížených osob.

kafe
 

  1. Pomocník v boji proti stárnutí – pravidelné pité zeleného japonského čaje Matcha působí preventivně na lidskou pokožku před ultrafialovým zářením, dochází též k prokrvení pokožky.

 
 
Vyzkoušejte kouzelný zelený prášek zvaný Matcha tea.