Malý a výkonný! Seznamte se s Hyundai Kona

Korejská automobilová společnost Hyundai byla založena roku 1947. Původně se jednalo o opravárenský podnik pro osobní i nákladní automobily. Až o dvacet let později vznikla divize, která započala výrobu automobilů Hyundai Motor Company. Poté byl vznik divize Hyundai Heavy Industrie. Jedná se o největšího výrobce lodí na světě. Od roku 2008 je otevřena továrna Hyundai Motor Manufacturing Czech v naší republice a to v Nošovicích.

červená Hyundai

Best of Kona vjíždí na trh v exentrickém tvarování

 

Tímto tak korejská automobilka vstupuje a stává se součástí produkce malého SUV. Na trhu bude toto okouzlující SUV hned v několika variantách a to v úvodní edici či v luxusní variantě. I když trh si nemůže stěžovat na nedostatek nabídky malých SUV, tak přeci jen Kona od Hyundai je ojedinělá v několika směrech. Jednak se může pochlubit tím, že se cenově nepodbízí. I když většina ostatních rivalů má nižší základní cenu, ale Hyundai je zastáncem kvalitnější výbavy. Tím tedy se může Kona Hyundai pochlubit. V rámci výbavy a designu předčí své konkurenty. Kona Hyundai je nepřehlédnutelná. Svým vzhledem okamžitě upoutá a zaujme pozornost nejen automobilových příznivců.

 

Hyundai Kona aneb auto vyznačující styl

 

Jedná se o auto do města. Je určeno pro řidiče, kteří vyznávají styl a zároveň dokáží ocenit dokonalou výbavu. Pohodlné je i vyšší posezení za volantem. Díky pohonu všech kol je ideální pro ty, kdo si potrpí na komfort a bezpečnost při jízdě v zimním období.

přední maska Hyundai

Hyundai Kona má velmi bohatou výbavu i v rámci bezpečnosti, kdy je součástí sledování mrtvého bodu i při couvání. Dále v základní výbavě má i autonomní nouzové brzdění s detekcí chodce, asistenta pro jízdu v pruhu či parkovací senzory vpředu i vzadu, nechybí ani zadní parkovací kamery. Snadnější jízda je díky i tempomatu a dešťovému i světelnému senzoru.

 

Už na první pohled každý pozná typické korejské znaky automobilu. Zároveň se jedná o zcela kompaktní vůz. Velmi výrazná je příď vozidla. Světlomety jsou rozdělené, v jedné skupině jsou světla pro denní svícení. Po designové stránce se jedná o úzká světla a protažená do stran. Pod nimi jsou umístěny klasické světlomety. Co se týče mlhových světlometů, ty jsou zde velmi nízko nárazníku. Nejvíce designově upoutá zadní část, neboť zde jsou zadní světlomety opět úzké, dlouhé a zcela sahají od boků automobilu až hluboce do pátých dveří.

 

Vivat barvě aneb Hyundai Kona oslní a upoutá

 

Malé SUV se nezalekne barevného provedení, jako je například netypický modrý lak v kombinaci s černou barvou střechy. Nicméně dokonce v nabídce jsou i vozidla s jasně žlutou barvou, tím tak se stávají ještě více nepřehlédnutelným. Reálné je i pořízení Hyundai Kona ve dvoubarevném provedení.