Make-up trendy, které musí v roce 2018 skončit

Jsou tu trendy, které jsou dokonalé, kterých se nechceme vzdát, i když už dávno nejsou v kurzu. Pak tu jsou ale trendy, u kterých se člověk musí pozastavit a zamyslet se, zda to opravdu někdo s tímto myslel vážně. Pak už jen doufáte, že to ty šílence možná co nejrychleji přejde. Tady máte seznam make-up trendů, u kterých si přeji, aby skončily v roce 2018.
šminky

Příliš mnoho rozjasňovače

Je krásné, když se dívčí tvář trochu třpytí, vypadá pak zdravěji a svěžeji, ale některé dívky pak vypadají jako disko koule. Rozjasňovač si nanášejí na lícní kosti, pod obočí, na nos, nad rty i na čelo. Na některých obalech se píše, že „je vhodný na obličej a na tělo“. To jsou pravděpodobně instrukce pro „zářící hvězdičky“, které tyto produkty nakupují po kilech.

Tlusté oční linky

Před padesáti lety bylo nevhodné, aby si dívka se světlými řasami aplikovala černou oční linku, bylo vhodnější, aby si vytvořila na očích tenké hnědé oční linky, které jen simulují efekt delších řas a dodávají pohledu dramatičnost. Teď je běžné, aby si dívka na oku vytvořila tlustou oční linku s ještě delším ocáskem, která končí nejlépe až u vlasové linie. Ještě aby toho nebylo málo, některé dívky pokračují s linkami i pod oko.
šminky na stole

Husté dlouhé falešné řasy

Tento trend je tu už dlouho, ale stále nechce jít pryč. Dívky si na oči lepí husté falešné řasy (občas i několik párů na sebe), aby docílily dramatického efektu, ale jediné, čeho dosáhnou, je to, že člověk přes ten stín, který řasy vrhají, nevidí ani jejich barvu očí. Je pěkné, když si JEDNÍM párem těchto řas zvětší objem, ale nesmí se to přehánět. Občas jsou tyto umělé řasy ještě obaleny tlustou vrstvou řasenky.

Nevkusné dokreslování obočí

Rok 2017 byl rokem tlustého obočí, které některým dívkám prostě sedne (Cara Delevigne), ale některé dívky se snaží ze svého jemného světlého obočí vytvořit tlustou černou čáru pomocí neořezané tužky na oči. V loňském roce byl chvíli dokonce i trend „vlnitého obočí“, kdy si dívky pomocí tužky na obočí vytvářeli z obočí vlnky. To naštěstí už nikdo nedělá.