Je vhodné kupovat pro tiskárnu HP tonery?

Kdo má inkoustovou tiskárnu, ví, že ať už ji používá často nebo ne, po čase stejně dojde náplň. Buď se inkoust vypotřebuje, nebo vyschne. V takovém případě nezbývá, než buď koupit nový toner, nebo ten starý nechat naplnit. Otázkou je, která varianta je lepší.

několik za sebou postavených tisknoucích tiskáren

Faktem je, že jelikož se jedná o jednu z nejpopulárnějších značek, dají se HP tonery sehnat poměrně snadno. Závisí samozřejmě na konkrétním typu dané tiskárny, avšak obvykle je dobře dostupný.

To samozřejmě platí i pro naplnění starého toneru. Prakticky každý obchod, kde tuto službu nabízí, vám tuto značku bez problému doplní. Navíc jejich dostupnost vede i ke konkurenčnímu boji, což znamená i poměrně časté slevy a různé jiné akce. Tím můžete ušetřit i celkem pěknou částku.

Jak se ale rozhodnout? Koupit toner, nebo nechat naplnit ten starý? To samozřejmě závisí na několika faktorech. Tím nejdůležitějším je, jak často tiskárnu používáte a co bylo příčinou toho, že předchozí náplň došla.

vnitřek tiskárny

Pokud inkoust došel proto, že byl jednoduše vypotřebován, pak je obvykle možné toner bez větších problémů znovu doplnit. Většinou tam není nic, co by tomu bránilo, a je tedy jen na vás, jak se rozhodnete.

Na druhou stranu pokud tiskárna nebyla příliš často používána a inkoust jednoduše vyschnul, pak je mnohem lepší koupit rovnou nový toner. Vyschlá hmota totiž může na dně nádobky vytvořit zaschlou krustu, kterou nová náplň neprojde.

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je poškození toneru. Každému se může stát, že při nasazování kousek odře, případně se někde něco ulomí. To se stává. Avšak v takovém případě je lepší koupit rovnou nový než ten starý doplňovat. Ona ulomená či odřená část sice nemusí momentálně způsobovat žádné problémy, ale vyndání a opětovné nasazení a opotřebovávání by je mohlo způsobit.

V neposlední řadě je potřeba porovnat cenu. Vyjde mne v konečném součtu levněji doplnění, nebo koupě nového toneru? Bohužel, obvykle z tohoto vychází lépe nová koupě. A to je škoda, neboť doplněním toho starého šetříte životní prostředí. Bohužel, obchodníci mají nastaveny ceny tak, jak mají nastaveny, a jen tlak ze strany zákazníků je přiměje situaci změnit.

A co vy? Máte doma tiskárnu HP? Pokud ano, tak jaké řešení volíte vy?