Jde to i bez Facebooku?

Pamatujete si na své dětství, kdy jste na počítači maximálně hráli Prince z Persie nebo se proplétali uličkami plných zombie nebo vrahů, které jste museli zastřelit dříve, než zničí oni Vás? Kdy Vám nejlěpší virtuální kamarád byl Mario či Duke Nukem? Ale jinak jste trávili odpoledne po škole venku s kamarády a počítač jste měli jen za odměnu?
struktura internetu
Teď už je to bohužel jinak, všichni to vidíme. Děti v čekárnách u doktora sedí v tichosti u mobilních telefonů a buď hrají hry anebo projíždí facebook. Dovedete si představit, že by dnešní moderní děti žili stejně jako my před těmi X lety? Myslíte, že by to zvládli i bez sociálních sítí a chytrých mobilů?

Jedna dánská organizace provedla výzkum závislosti lidí na Facebooku a výsledek nebyl pro odborníky nikterak překvapivý. Ukázalo se totiž, že lidé, kterým byl na týden zakázán přístup na facebook, vykazovali vyšší hodnoty štěstí. Je totiž fakt, že uživatelé internetu více podléhají depresím, i když na první pohled to není znatelné.

Problém je totiž v tom, že lidé se prostřednictvím sociálních sítí stimulují, na čemž se stávají závislí a dlouhodobá neosobní komunikace podporuje depresivní vztahy. Hodně záleží na tom, zda je pro jedince internet prostředkem ke komunikaci či samostatné práci.

Je prokázáno, že čím více se člověk cítí nejistý, tím více sdílí své soukromí s ostatními, právě například prostřednictvím facebooku a často se například chlubí tím, co dokázali, jak jsou zamilovaní a co se jim povedlo. Častokrát jsou tyhle situace teprve ve vývoji a člověk tím dává najevo to, jak by chtěl, aby to všechno dopadlo, a poté se na to psychicky fixuje a špatný výsledek ho jen více srazí na kolena, než kdyby o tom nikomu neřekl.
hlava ženy
Podle statistik tráví na facebooku lidé průměrně 2,5 hodiny denně a pouhé 3 procenta s přístupem na internet sociální sítě nevyužívají.
Ale co se vlastně stalo, že je dnešní doba dobou virtuální ?

Posted in Web