Harmonie a tvrdost v jednom

Tak přesně takový je pilox, spojení pilatu a boxu. Ve světě je tento sport skutečně velmi oblíbený, představuje totiž smíšené cvičení. Na první pohled mohou tyto aktivity vypadat dost nesourodě. Pilatesu se věnují zejména ženy, které touží po klidnější aktivitě a protažení. Za to u boxu hraje hlavní roli síla, dynamika a určitá dávka dravosti. Kombinace obojího se vám postará o efektivitu a zábavu v jednom. Díky tomu podlehla tomuto sportu řada celebrit i nás obyčejných smrtelníků.

boxovací pytel

Jak vznikl pilox
Tento sport je dílem švédské baleríny, která postupně propadla fitness. Celý nápad vznikl, když přemýšlela nad systémem pilates a uvažovala, jak z něj udělat větší dřinu. V té době se ve volném čase věnovala také boxu. Právě tady ji fascinovala síla a odhodlání, které se rozhodla přiblížit i dalším ženám. Proto ji zaujala možnost jak uskutečnit zajímavou kombinaci obojího a propojit nemožné. Díky tomu vznikl právě pilox, který se těší čím dál větší oblibě.

Právě pilates učinil z tohoto spojení vyváženou dynamickou kombinaci. Posilujete tak zejména střed těla, protahujete celé své tělo a osvěžujete vaši mysl. Navíc každý sport má tu vlastnost, že omlazuje celého člověka jako takového. Díky Pilatově metodě se naučíte správně dýchat, vzornému držení těla, ale také relaxovat. Oproti tomu box vás naučí větší mrštnosti, tvrdosti a i rychlosti. Harmonie se tak snoubí ruku v ruce s tvrdou prací.

Je už jen zcela na vás, zda jej vyzkoušíte anebo zůstanete u klasiky. V každém případě se neobejdete bez nákupu těch správných pomůcek. Raději nakupujte vše osobně, abyste se mohli případně poradit. Je už jen na vás, zda budete cvičit doma nebo trénovat ve fitness centru, kde můžete využít boxovací pytle, rukavice, podložky a řadu dalších pomůcek.

box

S dobrým trenérem dokážete zázraky i vy a konečně se budete těšit z pevné postavy, kterou bude každý obdivovat. Stačí jen dobrá vůle a radost z pohybu. Proč váhat? Vždyť můžete začít klidně hned.