Domácí šití

Šití je velice oblíbená činnost spousty žen, přičemž se díky němu dá vyrobit spousta nádherného oblečení. Ovšem je zapotřebí výbava, jenž něco vydrží.

Domácí šití

Není na tom nic složitého

Šití vyžaduje jistou zručnost, ale není to nic, co byste nemohli zvládnout, a proto se není rozhodně čeho obávat. Můžete klidně začít s opravou děravé ponožky, protože na ní se velice dobře naučíte úplné základy. Oříškem může být hned navlečení nitě na jehlu, a proto není rozhodně na škodu si nit naslinit a zvolit jehlu s velkým okem, protože navlékaní bude mnohem snadnější. Z nikoho nebyla hned zdatná švadlena, a proto nebuďte smutní, když Vám to nepůjde hned. Snažte se nevzdávat a neustále trénovat, protože se budete neustále zlepšovat. Nakonec uvidíte, že šité není až zas tak složité a přejdete třeba na výrobu vlastního oblečení.

cívka nitě

Nitě

K tomu abyste mohli cokoliv ušít je zapotřebí nit, ovšem nesmí být ledajaké, protože na různé druhy práce potřebujeme jinou. Zároveň je dobré si připlatit, protože s nití, jenž se neustále trhá budete jen naštvaní a práce se nebude dařit. U kvalitních nití Prima-obchod tento nešvar rozhodně nehrozí, a pro se Vám s nimi bude nádherně šít. Můžeme je rozdělovat podle materiálu, přičemž každý si najde využití. Klasikou je bavlněná niť, jenž se vyrábí v různém návinu a tloušťce, takže tvoření s ní je už jen na Vás. Není problém je využívat i při strojním šití, jenž je mnohem pohodlnější a především rychlejší. Veškeré parametry nitě můžete zjistit díky údajům, které jsou většinou na horní straně.

šicí stro

Jehla

Když už víme, jakou si vybrat niť, tak rozhodně nesmíme zapomenout na správnou jehlu. V dnešní době jsou technologie úplně na jiné úrovni než dříve, takže jehly se vyrábí ze spousty různých materiálů a mají mnoho provedení. Pro ruční šití postačí i klasické, ovšem do stroje je výběr o něco náročnější. Jestliže má stroj od výrobce předepsané určité jehly, tak doporučení rozhodně dodržujte, protože jinak hrozí poškození stroje a jehly se můžou velice snadno lámat. Vždy dbejte na to, aby byla jehla ostrá a bez známek poškození. V opačném případě ji vyměňte za novou. Podle označení na staré krabičce snadno koupíte nový produkt.