Díky účinné filtraci bude voda jako z křišťálu

Abyste měli z koupání ve vlastním bazénu ten pravý požitek, tak je naprosto nezbytné, abyste v něm zároveň měli čistou vodu. A každý, kdo si chce zajistit opravdu křišťálovou vodu ke koupání, musí mít k dispozici hned několik důležitých pomocníků, a to především kvalitní filtraci.
bazén s balónky

V úvahu byste při jejím výběru měli vždycky vzít to, kolik kubíků vody se vejde do vaší nádrže. Podle toho budete jistě vybírat také vhodné čerpadlo s odpovídajícím výkonem tak, aby veškerý vodní objem nádrže prošel filtrační jednotkou zhruba do pěti hodin. Objemu vaší nádrže a požadovanému průtoku by tak měla odpovídat i filtrační jednotka.

Pokud se v této oblasti příliš nevyznáte, tak vám s výběrem jistě pomohou pracovníci odborné firmy, kde si bazén s příslušenstvím zakoupíte. A jistě vám rádi pomohou také s výběrem vhodného filtračního média https://www.chlorito.cz/napln-filtru.

Na výběr máte v zásadě tři možnosti. Sáhnout můžete po písku, zeolitu či filtračních kuličkách.

Písek je k dispozici hned v několika frakcích lišících se ve velikosti zrna. Důležité je, že se jedná o křemenný kopaný písek, který je ostrohranný, protože právě na těchto ostrých hranách se zachycují nečistoty z filtrované vody. Písek vám jako filtrační médium vydrží opravdu dlouho, stačí ho pouze jednou za delší dobu propláchnout pod tekoucí vodou, aby se zbavil zachycených nečistot. Ten správný okamžik poznáte podle toho, že účinnost filtrace se bude postupně snižovat, což často svědčí o zaneseném filtru. A jakmile vám písek doslouží a jeho hrany se obrousí, jistě jej využijete i na zahrádce, třeba k odlehčení půdy.
obarvené vlasy

Podobně výhodné a efektivní je i filtrační médium v podobě zeolitu, které má bohatě členěnou vnitřní strukturu, která je pro filtrování bazénových vod jako dělaná. Z toho důvodu si zeolit oblíbili také akvaristé a profesionální úpravny pitných vod.

Novinkou na trhu jsou filtrační kuličky z tenkých polyethylenových vláken.