Borovice a její využití v nábytkářství

Dřevo z borovice je relativně měkké, ale pevné a zároveň pružné. Najdete ho v několika odstínech, přes téměř bílou, růžovou až po okrovou barvu. Vybarvuje se i zpracované, takže za pár let může nabrat na intenzitě barevnosti, pokud mu dopřejete přirozený neobarvený vzhled. Letokruhy jsou velice dobře viditelné.
Díky své odolnosti se používá pro venkovní konstrukce, pro výrobu dveří, oken, okenic a rámů. Dobře poslouží i pro výrobu trámů a pergol. Jeho vlastnosti ho předurčily pro použití v nábytkářském průmyslu. Nezanedbatelný je i poměr kvality a ceny a dobrá dostupnost.větev borovice
Dřevěné konferenční stolky z masivu drevenynabytek-borovicemasiv.cz patří mezi kvalitní produkty, které upoutají svou jednoduchostí, krásou a nadčasovostí.
Výborné dílenské zpracování tradičním způsobem zaručuje tomuto nábytku dlouhou životnost a vzhled, který se dá velice dobře sladit s různými styly zařízení interiéru. Bude se hodit ke staršímu, tak k modernímu interiéru. Dobře poslouží v obývacím pokoji k dotvoření části místnosti se sedací soupravou jako centrální kus tohoto prostoru, nebo jako odkládací plocha v prakticky zvoleném místě. Dřevěné konferenční stolky můžou skvěle doplnit i zařízení ložnic, předsíní a dětských pokojů.textura dřeva
Díky svým tvarům je ocení všichni, kdo milují jednoduché tvary a hladké povrchy, které navozují příjemný pocit tepla, čistoty a harmonie prostředí domova.
Trvanlivost, snadná údržba a jednoduchá manipulace jsou zárukou využití i v kancelářích a reprezentačních prostorách firem a v různých kulturních zařízeních a úřadech, kde vytváří pozitivní atmosféru k jednání nebo k přípravě na prezentací.
Výrobce nabízí u dřevěných konferenčních a odkládacích stolků lakovaný povrch v přírodním odstínu a v odstínu olše, dub a ořech. Ke všem stolkům jde doplnit další nábytek z masivní borovice v podobném stylu za velice zajímavé ceny.