Jak pečovat o své nehty, aby byly zdravé a krásné?

 Vždyť kdo se nestará o sebe, se přece nemůže dobře starat ani o ostatní věci. Okousané nehty prozrazují, že si nevěříte.

·        Dodejte železo

Strava je pro růst nehtů velmi důležitá. Pokud jsou nehty tenké, zřejmě máte nedostatek vitaminu A. V přirozené formě ho organismus čerpá z ryb, jater, žloutku, mléka, špenátu, brokolice a ze zeleniny červené a žluté barvy. Zapomínat byste neměli ani na ořechy a maso. Jsou výborným zdrojem železa.
domácí manikúra

·        Olejová kúra

Důležitým vitamínovým komplexem i pro nehty jsou vitaminy skupiny B. Díky nim tělo lépe vstřebává bílkoviny, což je důležité pro tvorbu nehtových buněk. Výborným zdrojem béček jsou pivní kvasnice, sýry, ořechy, sója, slunečnicová semínka, vejce a mořské řasy. Například sušené mořské řasy můžete přidat do polévek. Nehtům, které se štěpí, může pomoci namáčením do extra panenského olivového oleje. Nehty si ponořte do oleje asi na deset minut každý den. Olejovou kúru jim dopřejte jeden měsíc. Tato kúra je balzámem na křehké, lámající se, případně štěpící se nehty a nehty zničené umělými nehty. Nehty se štěpí při nadměrném odmašťování nehtové ploténky, ke kterému dochází například při lakování a odlakovávání.
malování na nehty

·        Vitamín C

Velmi časté jsou i problémy se záděry. Pomoci mohou potraviny bohaté na proteiny, vitamín C a kyselinu listovou.

·        Důležitý vápník

Nedostatek vitaminu B12 se může projevit vysušenými, vrásčitými nehty. Vápník, fosfor a další důležité živiny dodají nehtům i mrkev a červená řepa ve formě šťáv.

·        Pilník či nůžky?

I fyzická péče je velmi důležitá. Nehty si zásadně na rukou nestříhejte, ale upravujte keramickým pilníkem. Nehty si nebruste bezprostředně po koupeli, po sprchování. Mokré se snadno lámou a můžete tak rychle přijít o pěstovanou délku. Obrušovat je třeba jedním směrem, ne jako byste tahali pilu. Důležité je i leštění. Zlepší se přísun krve do nehtových lůžek, což stimuluje jejich růst. Umělé nehty jsou krásné, ale mohou být příčinou plísňové infekce. Kromě toho chemikálie, které se při jejich "instalaci" používají, dokáží nehty pořádně zničit. Nehtům prospěje, pokud do nich každý den vetřete mandlový olej nebo mastný mandlový krém.

Jak pečovat o své nehty, aby byly zdravé a krásné?
3.8 (76%)5